Aktuality

Zpět

Jarní vydání čtvrtletníku Z první ruky

Bylo vydáno jarní číslo čtvrtletníku Z první ruky společnosti SmVaK Ostrava. S ohledem na situaci v naší zemi během jarních měsíců jím logicky rezonuje téma koronaviru. Společnost informuje o tom, jaká opatření byla realizována, aby byl zajištěn bezproblémový provoz a zákazníkům byly poskytovány bez jakéhokoliv omezení všechny hlavní služby spočívající v dodávkách kvalitní pitné vody bez jakýchkoliv omezení a spolehlivé odvádění a čištění vody odpadní.

SmVaK Ostrava zároveň popisují, jakým způsobem probíhaly komunikace a řešení požadavků zákazníků během nouzového stavu v naší zemi, kdy byla z preventivních důvodů zavřena zákaznická centra a obchodní místa společnosti. Další texty se věnují tomu, jaké jsou v současnosti znalosti o ne/možnosti šíření nového typu koronaviru pitnou nebo odpadní vodou a jaká pravidla musí zaměstnanci vodárenských společností dodržovat. SmVaK Ostrava také nabídly pomoc svým bývalým zaměstnancům v důchodovém věku během omezeních, které mohly komplikovat jejich každodenní život.
Koronavirová situace měla dopad také na letošní oslavy Světové dne vody. Magazín přináší rozhovor, který v této souvislosti poskytl generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička Deníku.

Magazín reflektuje snížení výše vodného a stočného v souvislosti se změnou DPH pro tyto komodity od prvního května letošního roku. Informuje také o vydání výroční zprávy společnosti za rok 2019 a jednotlivých oblastech činnosti v uplynulém – úspěšném – roce.

Čtvrtletník informuje o službách pro zákazníky spočívající ve vývozech odpadních vod ze žump a septiků, napouštění bazénů z autocisteren nebo analýze kvality vody ve studních, které jsou v současnosti poskytovány bez omezení.

I během koronavirového jara se rozběhla stavební sezóna a začala řada významných modernizačních projektů, které jednotlivé texty popisují. Koncentrují se především na oblast čistírenství na Novojičínsku.
To, že je vodárenská společnost odpovědná k životnímu prostředí dokládá kromě textů o investičních akcích, jejichž cílem je další zkvalitnění parametrů čistírenského procesu, také materiál popisující výrobu zelené energie v malých vodních elektrárnách, nebo kogeneračních jednotkách.

Zajímavá zjištění o zájmu balenou, nebo oproti tomu kohoutkovou vodu přináší text reflektující výsledky průzkumu zákaznické spokojenosti, který pro SmVaK Ostrava zpracovala agentura Respond.

Také s ohledem na to, že letošní sezóny dovolených bude z hlediska cestování do zahraničí vlivem koronavirové epidemie značně omezena, přináší čtvrtletník ve spolupráci se vzdělávacím a informačním portálem o vodě www.vodarenstvi.cz řadu tipů na výlet k vodě v moravskoslezském regionu.

Celý časopis je ke stažení zde.