Tiskové zprávy

Zpět

Den otevřených dveří se letos v SmVaK Ostrava konat nebude

Největší vodárenská společnost v Moravskoslezském kraji se rozhodla z preventivních důvodů neuskutečnit u příležitosti oslav Světového dne vody exkurze do svých provozů

 

Ostrava 6. 3. 2020 – Přijetím preventivního opatření, jehož cílem je eliminovat riziko dalšího šíření nového typu koronaviru COVID-19 v naší zemi, se ruší dny otevřených dveří v areálech čistíren odpadních vod v Opavě, Karviné, Novém Jičíně a Frýdku-Místku (Sviadnově) a v největší úpravně pitné vody v regionu v Podhradí u Vítkova. Akce se měly konat 21. března a pro úpravárenský provoz také následující sobotu – 28. března. Dle současného rozhodnutí neproběhnou exkurze ani v jednom z plánovaných termínů.


„Naše provozy v jarních měsících u příležitosti Světového dne vody a následného Dne Země každoročně navštíví stovky lidí. Vzhledem k okolnostem spojeným s koronavirem jsme se rozhodli den otevřených dveří zrušit. Naší povinností je zajistit spolehlivé dodávky kvalitní pitné vody a bezproblémové odvádění a čištění vody odpadní našim odběratelům. Musíme proto naše zaměstnance chránit před rizikem možného onemocnění. Potřebujeme je zdravé v práci. Kromě veřejnosti při připomínání Světového dne vody nás také v těchto měsících každoročně navštěvuje řada škol v lokalitách, kde působíme. I tyto exkurze jsme se rozhodli prozatím pozastavit, “ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.
 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

tel. 725 500 509

e-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz