Tiskové zprávy

Zpět

Rekordní sbírka nepotřebného oblečení pro potřebné v SmVaK Ostrava

V povánočním období se podařilo mezi zaměstnanci vodárenské společnosti vybrat rekordních 870 kilogramů oblečení. Jeho prodej v charitativních obchůdcích pomůže potřebným

Ostrava - 30. 1. 2020 – Během pěti pracovních dnů od 13. do 17. ledna zaměstnanci společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava přinesli na svá pracoviště rekordní množství oblečení a dalších drobností v podobě hraček, drobné elektroniky, sportovních potřeb nebo nádobí. Co je pro někoho nepotřebné, může najít další využití u někoho jiného, a navíc zprostředkovaně pomoci někomu, kdo to potřebuje. Věci ze sbírky nyní směřují do prospěšných second handů neziskové organizace Moment Česká republika, která výdělek z jejich prodeje využívá například na pomoc mobilnímu hospici Ondrášek, dennímu stacionáři Žebřík, dětem v Africe v projektu Kola pro Afriku nebo Společnosti pro ranou péči pomáhající rodinám, kde se narodilo dítě s postižením.

„Když jsme sbírku poprvé před čtyřmi lety organizovali, byl jsem velice překvapený, kolik našich zaměstnanců se do ní zapojilo a kolik věcí, které jsou pro nás neužitečné, ale někomu jinému můžou pomoci ulehčit život, přinesli. A ještě větší radost mi působí to, že moji kolegové i nadále ukazují, že mají srdce na správném místě a není jim lhostejný osud jiných lidí. Zatímco v prvním ročníku jsme vybrali téměř 400 kilogramů oblečení, minule šlo již o 570 kilogramů a tentokrát je hodnota 869 kilogramů opravdu úctyhodná. Podle organizace Moment ČR jde o jednu z nejúspěšnějších sbírek, kterou kdy realizovali. I podobnými zdánlivě malými a postupnými kroky se dá zlepšovat kvalita života těch, kteří to potřebují, a k nimž často osud nebyl tak vstřícný, jako byl k většině z nás,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.


MOMENT klade při provozu svých second handů důraz také na dobrovolnictví a zapojení komunity. Moment postupně rozšiřuje síť svých obchodů. V Ostravě jich aktuálně provozuje šest (po dvou v centru a Porubě, jeden se nachází v Mariánských Horách, jeden v Hrabůvce). Provozovny najdete také ve Frýdku-Místku, Karviné a Praze.
Do darování se s organizací loni zapojilo 282 firem, které celkem darovaly 54 tun oblečení. Po odečtení nákladů na provoz se podařilo podporovaným neziskovým organizacím věnovat 1,34 milionu korun.
Další informace o fungování organizace je možné najít na www.moment-ops.cz

 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

tel. 725 500 509

e-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz