Tiskové zprávy

Zpět

SmVaK Ostrava odstartovaly pomoc bývalým zaměstnancům

Zaměstnanci vodárenské společnosti pomáhají jako dobrovolníci bývalým kolegům v důchodovém věku, aby se lépe vyrovnali s omezeními v nouzovém stavu

Ostrava 9. 4. 2020 – V předvelikonočním období začali dobrovolníci z řad zaměstnanců SmVaK Ostrava pomáhat svým bývalým kolegům se zajišťováním nákupů, vyzvedáváním léků v lékárnách nebo dalšími zdánlivými drobnostmi, které mohou být s ohledem na omezení vyplývající z nouzového stavu pro lidi patřící do ohrožené skupiny komplikovanější než kdykoliv předtím.


„Region naší působnosti jsme rozdělili do deseti menších částí. Každou z nich má na starosti vždy jeden, nebo více našich zaměstnanců, kteří se jako dobrovolníci přihlásili s tím, že chtějí svým bývalým kolegům pomoci. Vážím si toho, že se moji kolegové do této iniciativy v náročné době zapojili. Princip je jednoduchý. Postupně oslovujeme všechny naše bývalé zaměstnance a informujeme je o této nabídce, přičemž dostávají kontakt na člověka, který jim v místě jejich bydliště chce pomoci. Samozřejmé je to, že vše probíhá při dodržování všech přísných hygienických pravidel. Hlásí se nám první senioři, kteří chtějí zajistit předvelikonoční nákup, nebo ochranné pomůcky proti šíření koronaviru. Sami jsme zvědaví, jaký bude o naši nabídku zájem,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Systém je nastavený tak, že je minimalizován kontakt mezi bývalými zaměstnanci a lidmi, kteří jim chtějí pomoci. Nezbytný kontakt vždy probíhá se zajištěním všech bezpečnostních a ochranných prvků, jako jsou roušky, respirátory, dezinfekční prostředky nebo rukavice.

 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

tel. 725 500 509

e-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz