Tiskové zprávy

Zpět

SmVaK Ostrava po páté podpoří zaměstnance aktivní v neziskové sféře

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří usilují o zvýšení kvality života ve svém regionu aktivitou v neziskovém sektoru, rozdělí vodaři opět 200 000 korun

Ostrava, 18. 12. 2019 - K 72 projektům neziskových organizací, v nichž působí zaměstnanci SmVaK Ostrava, podpořeným v minulých čtyřech letech, se přidají v roce 2020 další, které získají prostředky na zajímavé projekty. Vodárenská společnost potvrzuje, že si váží svých zaměstnanců, kteří se ve svém volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Proto již po páté společnost vyhlásila granty v programu Plaveme v tom spolu!

„V prvních čtyřech ročnících bylo mezi 72 projektů neziskových organizací rozděleno téměř 800 tisíc korun. Podpora směřovala do programů pro volnočasové a sportovní aktivity dětí a mládeže, do ochrany přírody a ekologie, ale také například do kultury a bezpečnostně-sociální oblasti pro hendikepované, nebo seniory. Pustili jsme se do tohoto programu před čtyřmi lety a neměli přesnou představu, jakým směrem se bude z hlediska zaměření ubírat. Musím říct, že si vážím toho, že díky naší podpoře, ale především aktivní volnočasové činnosti kolegů byla realizována řada projektů, které pomáhají zlepšovat kvalitu života, jsou v mnoha oblastech užitečné a také přinášejí radost. Lidé, kteří jim pomáhají na svět, o tom, jak prožít život aktivněji, smysluplněji nebo veseleji pouze neteoretizují, ale sami k tomu elánem, nasazením a aktivitou přispívají. Za to si zaslouží respekt,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Zaměstnanci SmVaK Ostrava můžou podávat své žádostí do 24. ledna. V polovině února bude po projednání doručených projektů oznámeno, které organizace podporu získají.

Letos bylo přihlášeno 21 projektů s celkovým rozpočtem přesahujícím 1,6 milionu korun, přičemž na jejich realizaci žádali zaměstnanci 346 tisíc korun. Nakonec bylo podpořeno devatenáct z nich celkovou částkou 199 850 korun.

 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, manažer vnějších vztahů/mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

Telefon: 725 500 509
E-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz