Aktuality

Zpět

SmVaK Ostrava podpoří 22 projektů neziskových organizací

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří se angažují v neziskovém sektoru, rozdělila vodárenská společnost čtvrt milionu korun

Ostrava, 25. 2. 2021 – Během pěti let existence programu podpořily SmVaK Ostrava zhruba devadesát projektů neziskových organizací, v nichž působí zaměstnanci společnosti, zhruba milionem korun. Letos se k nim přidá dalších 22 projektů, mezi něž bude rozděleno 250 tisíc korun.

„To, že i v současném období, které je v důsledku pandemie onemocnění COVID-19 typické mimo jiné řadou omezení, která komplikují, nebo dokonce znemožňují některé aktivity neziskového sektoru, dorazil obdobný počet žádostí o podporu jako v minulosti, považuji za velký úspěch. Řada neziskových organizací musela v loňském roce své plány rušit, nebo výrazně modifikovat. Přesto evidentně neztrácejí motivaci pro další práci a věří, že v roce 2021 bude situace lepší, než tomu bylo loni. Uvědomujeme si, že situace v naší zemi se z epidemiologického hlediska nijak nelepší, spíše naopak, a především z hlediska kapacit zdravotnického systému je velmi křehká. Přesto věříme, že díky světlu na konci tunelu v podobě vakcinace, se svět postupně vrátí co nejvíce k normálu a neziskový sektor bude moci opět pomáhat, rozvíjet a bavit všude tam, kde je to potřeba,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Pomoc v letošním roce směřuje k projektům pro lidi se zdravotním omezením nebo specifickými chorobami, kulturním událostem, akcím týkajícím se ochrany životního prostředí, aktivitám pro děti nebo činnosti sportovních klubů či sborů dobrovolných hasičů.

„V roce 2021 jsme podpořili například projekty, které pomáhají lidem s Bechtěrevovou chorobou nebo poruchou autistického spektra. Finanční pomoc směřuje k letním aktivitám pro děti, ať již v podobě táborů nebo sportovních soustředění. Stranou nezůstal v několika případech ani mládežnický sport. Epidemiologická situace se snad zlepší natolik, že bude možné tyto akce zorganizovat, byť s přísnými hygienickými pravidly, jako tomu bylo loni. Podpořili jsme také činnost kynologů – ať záchranářských, tak těch sportovních, kteří díky tomu získají lepší podmínky pro přípravu a trénink. Tradiční pomoc směřuje k projektům v oblasti ochrany životního prostředí na Hlučínsku nebo Ostravsku,“ vysvětluje Pšenička.

Vodárenská společnost podpoří také aktivity mladých hasičů v Bohumíně – Kopytově nebo Českém Těšíně - Mostech. Stejně jako v uplynulých letech byly úspěšné projekty v kulturní oblasti, ať již šlo o folklórní festival dětských souborů v Loučné nad Desnou nebo koncert duchovní hudby v Havířově. Obě akce musely být v loňském roce zrušeny kvůli pandemické situaci, nouzovému stavu a z něho vyplývajícím omezením. Věřme, že v letošním roce budou moci proběhnout dle plánu.
 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, manažer vnějších vztahů/mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

Telefon: 725 500 509
E-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz