Tiskové zprávy

Zpět

SmVaK Ostrava podpoří 21 neziskových organizací

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří usilují o zvýšení kvality života ve svém regionu aktivitou v neziskovém sektoru, rozdělili vodaři letos 199 800 korun

Ostrava, 28. 2. 2020 – 21 projektů neziskových organizací, v nichž jsou aktivní lidé z SmVaK Ostrava, se přidá k 72 aktivitám, které byly podpořeny v minulých čtyřech letech v grantovém programu pro motivované zaměstnance s názvem Plaveme v tom spolu! Vodárenská společnost si váží svých zaměstnanců, kteří se ve svém volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Prostředky směřují ke spolkům dobrovolných hasičů, k organizacím pečujícím o kvalitu životního prostředí, na pořádání kulturních akcí nebo dětských táborů, ke sportovním klubům mládeže, ale také do sociální oblasti pro handicapované.

„Za pět let existence programu jsme podpořili projekty neziskových organizací, v nichž působí naši zaměstnanci, milionem korun. Tato částka se na první pohled může zdát relativně malá, ale také díky ní mohly být realizovány projekty s celkovým rozpočtem přesahujícím osm milionů korun. I díky tomu mohou vznikat, proběhnout a konat se významné věci, které zkvalitňují kvalitu života lidí v lokalitách naší působnosti, přispívají k rozvoji občanské společnosti v sociální, kulturní nebo sportovní oblasti a dělají lidem radost. Jsem na své kolegy, kterým není lhostejná kvalita života v místě, kde žijí, a snaží se ji svou činností zvyšovat, hrdý,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Podpora tak směřuje například k malým hasičům v Bohumíně, Českém Těšíně nebo Havířově, k fotbalové mládeži v Brušperku nebo Darkovičkách, ke sportovním kynologům v Ostravě a Novém Jičíně, na ekologické projekty v Hradci nad Moravicí a Hlučíně, k myslivcům, ale i včelařům do Radvanic a Bartovic nebo na organizaci kulturních akcí v Loučné nad Desnou a Havířově. Vodaři nezapomínají ani na handicapované, když byly podpořeny projekty na jejich podporu v Novém Jičíně a Opavě.

Letos bylo podpořeno 21 projektů s celkovým rozpočtem přesahujícím 1,2 milionu korun, přičemž na jejich realizaci žádali zaměstnanci 360 tisíc korun.

 

Kontakt:

Mgr. Marek Síbrt, manažer vnějších vztahů/mluvčí

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

28. října 1235/169, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.

Telefon: 725 500 509
E-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz